Ebk Seramik İş Kümesi Genel Kurulu Toplandı | Seramik Firmaları

Son Trendler

TR Seramik Bayileri--------------------------
Facebook'ta Bizi Bulun

Yeniliklere ve seramik sektöründen haberlere en önce siz ulaşın ...
Teknik Bilgiler

Ebk Seramik İş Kümesi Genel Kurulu Toplandı


Eskişehir Bilecik Kütahya Seramik İş Kümesi Derneği’nin 3. olağan Genel Kurul Toplantısı Eskişehir’de geçtiğimiz günlerde yapıldı.

EBK Seramik İş Kümesi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Şafak Ozan’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, Genel Kurul Divan Başkanlığı’na, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Savaş Özaydemir, üyeliklere ise Celal Üstündağ ve Yunus Bahri Karaer atandı.

ebk seramik iş kümesi

Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Şafak Ozan, yaptığı konuşmada, sahip olduğu “Bronz Label” mükemmeliyet etiketiyle EBK ‘nın artık farklı bir seviyeye yükseldiğini ve kurumsal yapısının güçlendiğini belirterek, rekabet öncesi işbirliği anlamında üye ve paydaşlar arasında doğru bir ortam meydana geldiğini anlattı. Seramik sektörü ve bölgenin gelişimi açısından başlatılan “Seramik Makinelerinin Yerlileştirilmesi” çalışmaları kapsamında, Orta Anadolu İhracatçılar Birliği ve Makine İhracatçıları Birliği’yle yapılan önemli işbirlikleri ile, gelecek dönemlerde çok büyük önem taşıyan kazançlar elde edileceğini anlatan Ozan, “Anadolu Üniversitesi ile yapılan çalışmalar kapsamında, üniversite – sanayi iş birliği imkânları en başarılı biçimde değerlendirildi. Ortak satın alma, enerji verimliliği ve ortak üretim tesisi çalışmaları ile tüm üyelere artı değer kazandırılmaya çalışılıyor. Kümelenme faaliyetlerinin desteklenmesi konusunda Ekonomi Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Bursa-Eskişehir-Bilecik Kalkınma Ajansı önemli mekanizma ve programlar geliştirdi. Desteğimiz bundan sonraki çalışmalarda da sürecek” dedi.

Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Savaş Özaydemir ise, EBK Seramik İş Kümesi Derneği’nin büyük bir hızla büyüyerek, bölgesinde ve ülkemizde diğer sektör kümelerine örnek teşkil edecek duruma geldiğini söyledi. Uluslararası arenada vizyonu doğrultusunda önemli adımlar attığını vurgulayarak, kümenin seramik sektöründe oluşturduğunu katma değerin artarak devam edeceği inancında olduğu bildirdi.

Genel Kurul gündeminin oy birliğiyle kabul edilmesinin ardından, Yönetim Kurulu 2012-2013 Faaliyet Raporu ve Denetleme Kurulu Raporu üyelere sunuldu. Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu’nun ayrı ayrı ibra edilmesiyle, 2014 yılı bütçesi görüşülerek onaylandı.

Yönetim ve Denetim Kurulları oy birliğiyle seçildi. Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Başkan Yardımcısı ve VitrA Karo A.Ş. Genel Müdürü Zeki Şafak Ozan Yönetim Kurulu Başkanı, Seranit Granit Seramik Sanayi ve Ticaret A.Ş. İcra Kurulu Üyesi Abdülhekim Yakut ve NG Kütahya Porselen A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Celal Üstündağ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak seçildi.

Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu’nun hazır bulunduğu genel kurula, kümenin işbirliği içerisinde çalıştığı Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Levent ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı Temsilcisi Engin Yüksel de katıldı.

Bu yazı pirsus haberden alınmıştır.

Ebk Seramik İş Kümesi Genel Kurulu Toplandı sitemize 07 Nisan 2014 tarihinde eklenmiş ve 1.089 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Yorumlar