Eskişehir Seramik Parkı ve Müzesi | Seramik Firmaları

Son Trendler

TR Seramik Bayileri--------------------------
Facebook'ta Bizi Bulun

Yeniliklere ve seramik sektöründen haberlere en önce siz ulaşın ...
Teknik Bilgiler

Eskişehir Seramik Parkı Açıldı

Daha önceden Eskişehir ‘de yapım çalışmaları süren Eskişehir Seramik Parkı ‘ndan bahsetmiştik. 17 Mart 2014 tarihinde çalışmaları tamamlanan seramik parkı bir törenle açıldı. Eskişehir Seramik Parkı Eskişehir Odunpazarı Belediyesi tarfından BEBKA ( Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı ) desteği ile yapılmıştır.

Park Çağdaş Seramik Açık Hava Müzesi olarak tanımlanmakta olup Yıldırım Sk. Yeni kent Mh. de yapılmıştır.  Yapılan açılışa Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, AK Parti Milletvekili Ülker Can, Ak Parti Millet Vekili Salih Koca, Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, Anadolu Üniversitesi (AÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sibel Sevim ve bir çok sayıda Eskişehirli katılmıştır.

eskişehir seramik park müze

Açılışta konuşan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı “Bu müze, şehrimizde okuyan seramik öğrencilerine büyük ilham sağlayacak. Bu eser Eskişehir’de doğdu. Kentin farklı aktörlerinin, belediyesinin ve üniversitesinin bir araya gelmesi halinde neler yapabileceğinin çok güzel bir örneği. Ben buranın 50 bin metrekare alana yayıldığını şimdi öğrendim ama ölçeği iyi anlamamız bakımından söyleyeyim, bildiğin kadarıyla Taksim Meydanı 36 bin İzmir Konak Meydanı 44 bin metrekare” demiştir.

 

Eskişehir Seramik Parkı Açıldı sitemize 19 Mart 2014 tarihinde eklenmiş ve 1.646 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Haber Resim Galerisi

Yorumlar