Gelişim ve Değişim Sürecinde Fayans ve Seramik Karolar | Seramik Firmaları

Son Trendler

TR Seramik Bayileri--------------------------
Facebook'ta Bizi Bulun

Yeniliklere ve seramik sektöründen haberlere en önce siz ulaşın ...
Teknik Bilgiler

Gelişim ve Değişim Sürecinde Fayans ve Seramik Karolar


Teknolojinin gelişmesi her alanda kendisini hissettirmektedir. Teknoloji ve gelişim sadece tek alanda kendisini geliştirmez. Yenilik her alanda olmalıdır. Rekabet dünyasının getirilerinden birisi de budur. Eğer televizyonlar değişiyor gelişiyor ve yenileniyorsa onun konulacağı sehpa da değişmektedir. Yeni bir televizyon eski tarz bir sehpa üzerinde şık durmaz. Sehpanın yenilenmesi takımının da buna ayak uydurmasını gerektirir. Koltuk takımı halılar perdeler yemek takımları bilgisayarlar ayakkabılar giysiler mağazalar sokaklar araçlar insanlar ve elbette fayanslar yani seramikler ya da diğer bir deyişle karolar olmak üzere akılınıza her ne geliyorsa dünya döndükçe bir gelişim ve değişim sürecine tabi olarak büyümekte, değişmekte ve gelişmektedir.

sırlı porselen karo

Eğer bu değişime ayak uydurabilirseniz ayakta kalır ve var olmaya devam edersiniz. Yok, eğer bu değişimde geride kalacak olur da ayak uyduramazsanız o zaman sahneden kaybolur silinir gidersiniz.

İnşaat sektörünün de hızla geliştiği ve değiştiği günümüzde harika evler apartmanlar binalar iş yerleri ve yaşam alanları yapılmaktadır. İnşa edilen bu alanlar en güzel şekilde düzenlenmekte ve dekore edilmektedir. Seramik karo bu alanların hem tamamlayıcısı hem de süsleyicisidir.

Günümüzde seramik kullanımı yaşam alanlarının vazgeçilmez unsurlarındandır. Tamamlanan binaların özellikle ıslak olarak kullanılacak suyun temasının kaçınılmaz olduğu banyo lavabo mutfak gibi alanlarında yine kamusal alanların birçok alanlarında seramik en çok tercih edilen bir zemin ve duvar döşemesidir.

Seramik karo döşemeleri oldukça geniş ve yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle başta mutfak havuz işyeri yer döşemeleri kavuz karoları endüstriyel yer döşemleri binaların dış cephe döşemlerinde karo döşemeleri en çok tercih edilen döşemelerdir.

Karo döşemelerinde kalite çok önemlidir. Sadece kalite değil kalite ile beraber estetik ve desen de büyük önem arz etmektedir. Son zamanlarda kullanım alanlarına göre değişik boy ve ebatlarda ve harika estetik tasarımlarla hazırlanan karolar oldukça fazla tercih edilmektedir. Ayrıca gün geçtikçe yeni seramik modellerinin ebatlarının daha büyük oluşu da gözden kaçmamaktadır.

Örnek olarak hangi mekanda nasıl karolar kullanabileceğiniz konusunda şunları belirtebiliriz;

Eğer büyük bir mekan / işyeri için karo tercih ediyorsanız mümkün olduğunca büyük ebatta (60cm e 60cm boyutunda olabilir) sırlı porselen karo tercih edebilirsiniz.

Eğer banyo / mutfak gibi odaların yerlerinde veya duvarlarında tercih ediyorsanız parlak ya da mat olabilir ve ebatları önemli olmamakla beraber seramik karo kullanabilirsiniz.

Mutfak tezgah araları, havuzlar gibi özel alanlar için ise ayrıca ürünler satılmaktadır.

Ancak bu konularda kendiniz karar vermek yerine bir mimar, usta ya da seramik satıcı firmaya yani seramik bayisine danışmak en doğrusu olacaktır.

Gelişim ve Değişim Sürecinde Fayans ve Seramik Karolar sitemize 22 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 3.103 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Yorumlar