Hangi mekanda hangi zemin karosu kullanılmalıdır? | Seramik Firmaları

Son Trendler

TR Seramik Bayileri--------------------------
Facebook'ta Bizi Bulun

Yeniliklere ve seramik sektöründen haberlere en önce siz ulaşın ...
Teknik Bilgiler

Hangi mekanda hangi zemin karosu kullanılmalıdır?


yer-karosu-secimiKamu alanlarında zemin karosu seçimi:

Kamuya açık alanlarda zemin karosu seçilirken başlıca dikkat edilmesi gereken n0kta çok sert, aşınmaya, yıpranmaya ve diğer kimyasal etkilere dayanıklı porselen karo veya sırlı granit bazlı bir ürün seçmektir. Dışarıdan mekana giriş kısımlarında parlak ürünler seçmek estetik görünüm katmasına rağmen aşınmaya, çizilmeye dayanıksız olmaları sebebiyle çok doğru bir tercih olmayacaktır. Sırlı ve sırsız karo seçimlerinde yüzey aşınma ve derin aşınma değerleri göz önünde bulundurularak bir seçim yapılmalı ve kaymayla ilgili sıkıntı yaşamamak isteniyorsa da “R” kaymazlık sınıfları da göz önünde bulundurulmalıdır.

Ticari yapı – Fabrika gibi yerlerde seramik karo seçimi:zemin-karosu

Ticari yapılarda ve fabrikalarda yer karosu ağır makineler, kullanılan araçlar ve aletler altında yoğun baskıya ve ağırlığa maruz kalacağından mekanik özelliği yüksek olan porselen karo ve sırlı granit tercihleri göz önünde bulundurulmalıdır. Mekanik yüzey baskısına sebep olan makine hareketleri ve olası dökülme sonucu yüzey aşınmalarına sebep olabilecek kimyasal baskı yine doğru seçimin sırlı granit olacağı yönündedir. Yine karo seçimine etki edecek bir başka unsurda; yüzeye dökülebilecek sıvı maddelerin fabrika içi işleyişi ve insan hareketlerini aksatmaması için döşenecek karo da “R” kaymazlık sınıfına dikkat edilmesi gerekliliğidir.

Immagini 2300

Açık ve Dış mekanların zeminlerinde kullanılacak yer karosu:

Dış mekanlarda seramik yer karosu seçilirken su yalıtımının olması gereken balkon, teras, havuz gibi dış mekanlarda yalıtımdan sonra seçilecek ürün grubu mutlaka sırlı granit veya porselen karo olmalıdır. Döşeme yapılırken kullanılacak derz dolgu ile yapıştırıcı malzemeler kaliteli markalardan seçilmelidir. Eğer dış mekan uygulamalarında sırlı granitin dışında standart yer karoları kullanılırsa kütle kaybı gövde çatlakları gibi problemlerle karşılaşılabilir.

Hangi mekanda hangi zemin karosu kullanılmalıdır? sitemize 03 Şubat 2013 tarihinde eklenmiş ve 7.388 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Yorumlar