İtalyan İsvea Artık bir Türk Markası | Seramik Firmaları

Son Trendler

TR Seramik Bayileri--------------------------
Facebook'ta Bizi Bulun

Yeniliklere ve seramik sektöründen haberlere en önce siz ulaşın ...
Teknik Bilgiler

İtalyan İsvea Artık bir Türk Markası


İtalyan İsvea markası artık bir Türk markası. İtalyan Seramik ve Banyo Mobilyası üretimi yapan ve 50 yıllık bir marka geçmişine sahip olan İsvea geçen yıl Ece Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erdem ÇENESİZ tarafından %100 ü olarak satın alındı. Alım işleminden sonra firma satışı kamu oyu ve basın ile paylaşıldı ancak yapılan anlaşma gereği mali ve finansal bilgiler gizli tutuldu.

erdem çenesiz ece seramik

Satın alma işleminden sonra üretimin yüzde doksanı Çorum fabrikasına kaydırıldı ve sadece üretimin yüzde onu İtalya İsvea fabrikasına bırakıldı. Ayrıca alımı yapan Ece Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erdem ÇENESİZ İsvea ‘yı satın aldığı Isvea’nın kurucusu Angelucci ailesinden Ada Lucianni Angelucci’yi ve tasarımcı Ettore Giordano’yu Çorum’da misafir etti.


isvea ece seramik

Ece Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erdem ÇENESİZ yaptığı konuşmalarda şunları belirtmiştir;

Erdem ÇENESİZ : Satın almada Roma’da imzalanan anlaşmayı kamuoyu ile paylaştık ancak satan aileyle yaptığımız gizlilik anlaşması nedeniyle finansal bilgileri paylaşamadık. Gizlilik anlaşması nedeniyle rakamları açıklayamıyoruz. Bu süreçten sonra üretimleri Çorum’daki fabrikamıza taşıdık. İtalyan markasını Çorum’dan yukarılara taşımaya başladık. Kalite hedeflerini dünya düzleminde oluşturarak, pazar olarak tüm dünyayı gören İtalyan Isvea’nın, bu bağlamda 45 ülkeye gerçekleştireceği ihracatta Türkiye artık ana üretim üssüdür .

erdem çenesiz isvea

İtalyan tasarımdan oluşan portföyü hali hazırda Türk tüketicisine sunmuş durumda. Geçtiğimiz yıl 17 milyon 500 bin dolar ihracat yaptık. Bu sene 30 milyon dolara çıkması için bütün ekibimizle seferberlik ilan ettik.

İtalyan İsvea Artık bir Türk Markası sitemize 24 Haziran 2014 tarihinde eklenmiş ve 1.295 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Haber Resim Galerisi

Yorumlar