Porselen Karolar | Seramik Firmaları

Son Trendler

TR Seramik Bayileri



--------------------------
Facebook'ta Bizi Bulun

Yeniliklere ve seramik sektöründen haberlere en önce siz ulaşın ...
Teknik Bilgiler

Porselen Karolar


Evlerde gerek görsel olarak zengin göstermesinden gerekse temizliği ve kolay kullanımı nedeniyle porselen karolar özellikle yer karosu olarakoldukça fazla tercih edilmektedir. Gerek antrelerde gerek mutfaklarda kullanılabilen karoların temizlenmesi kolay kir ve bakteri arındırmaması da önemlidir. Porselen karolar içeriğinde kil ve diğer minerallerden oluşmuş yer döşemelerinde kullanılan karolardır. Porselen karolar 1250 C°’de pişirilirler ve su çekmeyen bir yapıya sahiptirler. Ayrıca donmaya karşı oldukça dayanıklıdırlar ve kir ve leke tutmazlar. Bu özellikleriyle kaliteli ve şık görünümün yanında oldukça pratik kullanıma sahiptirler.

porselen yer karosu

Son zamanlarda gri toprak rengi ve pastel renkli porselen karoların yanında ahşap renkli ve desenli modeller karşımıza çıkmaktadır. Bütün iç mekânların duvar ve zeminlerinde karolar kullanılabilmektedir. Yer karoları fırınlanabilme özelliklerinden dolayı duvar karolarına göre daha iyidir. Aynı zamanda balkon teras bahçe zeminlerinde yer karoları kullanılabilir.

Mutfak dekorasyonunda kullanılan yer karolarının soğuğu çekmeyen kolayca ısınabilen bakteri barındırmayan temizlenmesi kolay karo seçimi yapılmalıdır. Mutfağınızdaki duvar boyamasına mutfak mobilyalarınızın rengi ve tarzına göre istediğiniz özellikte tarzınıza uygun yer karolarını seçebilirsiniz.

Gri parlak ton olmasından dolayı yer zemin döşemelerinde bu rengin kullanımı oldukça zarif ve şık bir görünüm kazandırır. Yer karoları seçiminde özellikle mutfağınızda zengin bir görünüm elde etmek istiyorsanız gri tonlarını seçebilirsiniz. Mutfak yer karoları seçiminde mimari esintilerden de faydalanabilirsiniz. Günümüzde yer karoları seçiminde gerek mutfak gerek banyolarda Osmanlı tarzından çeşitli çini tarzdaki karolarla şıklığı yakalayabilirsiniz.

Porselen karolar oldukça yüksek mukavemet gücüne ve yoğunluğa sahiptir.  Ayrıca düşük su emme özelliğinden dolayı elektriği geçirmez.  Su ve diğer kimyasal malzemeleri çekme özeliği bulunmadığından dolayı yangına karşı dayanıklıdır. Neme su çekmeye donmaya karşı dayanıklı bu ürünler uzun yıllar evinizde kullanabileceğiniz ürünlerdendir. Bu özelliklerinden dolayı dış cephelerde ve trafiğin yoğun olduğu bölgelerde oldukça sık kullanılmaktadırlar.

Porselen karoların seçiminde dikkat edilmesi gereken husus uygulanacak olan mekâna göre seçilmesidir. Porselen karoların temizliğinde aşındırıcı temizlik maddelerin kullanılmamasına özen gösterilmelidir. Düzenli aralıklarla nemli bez ya da süngerle karoların temizliği yapılır. Duvarda ya da yer döşemelerinde kullanılan porselen karoların aşınma derecelerine teknik özeliklerine göre seçim yapılması gerekmektedir.

Porselen Karolar sitemize 07 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 5.639 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Yorumlar