Unicera Seramik Fuarı 2013 sonrası izlenimlerimiz | Seramik Firmaları

Son Trendler

TR Seramik Bayileri--------------------------
Facebook'ta Bizi Bulun

Yeniliklere ve seramik sektöründen haberlere en önce siz ulaşın ...
Teknik Bilgiler

Unicera Seramik Fuarı 2013 sonrası izlenimlerimiz


unicera seramik fuariSeramik Firmaları olarak bu yıl 25. si düzenlenen Unicera 2013 yani Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarını sizler için gezdik. Tek tek firma standlarını fotoğrafladık ve dikkat çeken yanlarını not aldık.

Bazı firmalar teknolojik güçlerini kullanırken bazıları ise ödüllü tasarımlarını ön plana çıkarmıştı, ancak bazı seramik firmaları da var ki sadece katılmak için varmış ve hiçbir ekstra çalışması yokmuş gibiydi adeta.

Ayrıca seramik firmalarının yanı sıra bir çok yan sanayi ve seramik hammadde ya da seramik üretim malzemeleri üreten firma standları da fuarda boy göstermekteydi.

Ayrıca bu yıl fuarda lüks ürünler, cam mozaikler de ön plandaydı.

Unicera - Tüyap Giriş

Şimdi standlarımızı gezmeye başlayalım. Burada öncelikle firmalarımızı kategorilere ayıracağız, bunlar sırasıyla ;

1- Armatür Üreticileri

2- Dekorasyon Ürünleri ve Duvar Kağıdı vb Üreticileri

3- Seramik Ekipman ve Döşeme Ürünleri Üreticileri

4- Seramik Hammadde Üreticileri

5- Seramik Stand Üreticileri

6- Seramik Üretim Makine ve Techizat Üreticileri

7- Seramik, Porselen, Mozaik Karo Üreticileri

8 – Vitrifiye, Banyo Ürünleri ve Banyo Mobilyaları Üreticileri olacaktır.

 Armatür Üreticileri

Malum armatürler banyolar ve mutfaklar yani evler için önemli ürünlerdir. Armatür üretim konusunda 2 firma göze çarpmaktadır. Bunlar;

Haksu Armatür

haksu armatür

Kas Armatür

kas armatür

 

Dekorasyon Ürünleri ve Duvar Kağıdı vb. Üreticileri

Dekorasyon ürünleri alanında 5 adet firma dikkatimizi çekmeyi başarmıştır.

Arkifire

Arkifire

Günümüzde dekorasyon konusunda çeşitli fikirler ortaya çıkmakta ve birçok çalışmalar yapılabilmektedir. Bu konuda önemli bir yere sahip olan şömineler günümüz teknoloji ile birleşerek modern bir tasarıma dönüşmektedir.

Eternowall

Eternowall

Islak mekanlar ve duvarlar için yani banyolarınızda kullanıma uygun duvar kağıtları üreten firma standart dışı işler yapmakta ve dikkat çekmektedir.

Kervan Cam

Kervan Cam

Banyolar için tasarladıkları ayna modellerini sergiledikleri standları çok göz alıcı olduğundan ve fuarda biraz farklı kaldığından hemen göze batmaktadır.

Minoa Radyatör

Minoa Radyatör

Unicera 2012 de de yoğun ilgi gören tasarımlar bu yıl da yine ilgi odağı olmuştur. Evinizdeki normal / standart radyatörlerden ya da diğer bir deyişle kalorifer peteklerinden sıkıldıysanız tam site göre bir seçenek. Hatta firmaya siz de kendi tasarımlarınızı göndererek fiyat alabiliyor ve bu tasarımlarda radyatör sahibi olabiliyorsunuz.

Seramik Ekipman ve Döşeme Ürünleri Üreticileri

Alfor

Seramik ekipmanları konusunda Alfor firması hall girişi standı ile hemen ön plana çıkmaktadır. Firma aslında Isı Yalıtım sistemleri alanında faaliyet göstermektedir ancak seramik derz artıları, derz ve genleşme profilleri, fayans çıtaları, parke profilleri gibi bir çok ürün üretmektedir.

Seramik Hammadde Üreticileri

Seramik hammadde üretici ve tedarikçileri alanında Türkiye’nin lider firmalarından 3 marka fuarda yer almaktaydı. Bunlar Kale Maden, Kale Frit, Eczacıbaşı Esan ve Kaltun Madenciliktir. Bunlar seramik üretimi için feldspat, kuvars ve kil gibi hammaddeleri tedarik eden firmalardır.

Eczacıbaşı Esan

Kale Frit

Kaltun Madencilik

Seramik Stand Üreticileri

Seramik üreticileri ve seramik bayileri için stand üretimi yapan Türkiye’nin önde gelen 2 firması da fuarda standlarını sergilemekteydi.

Ankamet

Ankamet

Boraçelik

Bora Çelik

Seramik Üretim Makine ve Techizat Üreticileri

Bu konuda seramik karo kalıp imalatı konusunda Türkiye’nin en iyi firmalarından birisi olan Hit Enerji standı yer almaktaydı.

Hit Enerji

Ayrıca Varlık Makina ‘da shringleme yani seramik karo palet kaplama / naylonlama makinesi ve yapı kimyasalları için paketleme makineleri ile fuarda yer almaktaydı.

Varlık Makina

Seramik, Porselen, Mozaik Karo Üreticileri

Aşağıda seramik yer karosu, duvar karosu, porselen karo, cam mozaik üretici firmalarına ait standlardan ön plana çıkanları sıraladık. Bu yıl genel olarak cam mozaikler çok fazlaydı. Yine büyük ebatlı porselen karo ürünleri revaçtaydı. Ayrıca bu yıl özellikle Vitra ‘nın teknolojinin nimetlerinden faydalanmış olması da çok farklıydı. Bunu ayrıca detaylı olarak anlatıyor olacağız.

 Ada Bordür

Ada Bordür

Akgün Seramik – Dura Tiles

Akgün Seramik - Dura Tiles

Akgün Seramik Duratiles markası ile fuarda yer almakaydı.

Altın Seramik

Altın Seramik

Altın Seramik farklı ve çini sanatını yansıtan tasarımları ile dikkat çekmekteydi, firma resmen sanatı seramiğe yansıtmıştı.

Anka Seramik

Anka Seramik

Dışarıdan kapalı bir kutu gibi görünen Anka Seramik standı içerisine girdiğinizde çok yoğun bir çalışma ofisi gibiydi. Sürekli görüşmelerin yapıldığı standda adeta boş yer bulmak imkansızdı.

Bien Seramik

Bien Seramik

Bien Seramik’in bu yılki standı genel hatlarıyla geçen yıl kullandıkları standa çok benziyordu, hatta neredeyse aynısıydı da diyebiliriz. Bien Seramik standı da çok yoğun ilgi görmekteydi.

Bocchi

Bocchi

Ceramiche Gambarelli

Ceramiche Gambarelli

Decovita

Decovita

Decovita fuar stand girişindeki devasa bayan topuklu ayakkabısı ile doğrudan göze çarpmakta ve ilgi çekmekteydi, boyu 1 metreyi aşan bu seramik ayakkabı herkesin ilgisini çekmekteydi.

Efesus Stone

Efesus Stone

Ege Seramik

Ege Seramik

Ege Seramik ‘de bazı firmalar gibi açık bir stand yerine mağaza havasında kapalı bir stand tercih etmişti.

Fammer Mosaic Tile

Fammer Mosaic Tile

Gande Ceramica

Grande Ceramica

Gorbon

Gorbon

Graniser

Graniser

Graniser standında da ürünler ve standartlar dışında sıradığı bir özellik gözümüze çarpmamıştır.

Hitit Seramik

Hitit Seramik

Hitit Seramik kapalı ancak çok şık tasarımları tüm ziyaretçilerini hayran bırakmaktaydı.

İda Seramik

İda Seramik

Kale – Çanakkale Seramik

Kale - Çanakkale Seramik

Kale grubu yani Çanakkale Seramik bu yıl devasa ürünleri ile ön plandaydı. 1 metreden fazla uzunluğa sahip dekoratif ve şık ürün ebatları ile tüm ziyaretçilerini şaşırtmaktaydı.

Kütahya Seramik

Kütahya Seramik

Kütahya Seramik kapalı ancak bir o kadar da şeffaf bir stand tasarımı ile bizleri karşılamaktaydı. Özellikle giriş kısmı çok başarılıydı. İç kısıma girildiğinde ise köprülü bölümler ayrı bir bölüm havası katarken, üstlerinin açık olması basık ve kapalılığı engelleyerek, standı gezen ziyaretçilerine huzur vermekteydi.

Lena – Evarts

Lena - Evarts

Platinium Mosaic Tile

Platinium Mosaic Tile

Safranglass

Safranglass

Sera Bella

Sera Bella

Sera Bella markası girişi ile çok dikkat çekici durmaktaydı ancak stand alanı genel olarak çok fazla bir büyüklüğe sahip değildi.

Sera Nova

Sera Nova

Sera Nova firması her ne kadar dışarıdan bakıldığında basit gibi görünse de tüm ürünleri çok farklı, tarz sahibi, sıradışı ve çekiciliği ile göze batmaktaydı. Bu firmanın bir kaç ürünü de sizler için sergilemek istiyoruz.

Seramiksan

Seramiksan

Seramiksan standı çok şık ve lüks bir görüntüye sahipti, ancak Seramiksan’dan biz daha gösterişli ve büyük bir stand beklerdik, stand çok orta seviyede kalmıştı.

Seranit

Seranit Serra

Bu yıla ve fuara stand olarak damgasını vuran firmalardan birisi olarak karşımıza çıktı Serra – Seranit markası. 20. yılını kutlayan marka çok başarılı ve kaliteli ürünleri ile standını doldurmuştu. Mobilyaları ile birlikte döşenen küçük bölmelere ayrılmış mekanlar gerçeği çok iyi yansıtmaktaydı. Ayrıca yeni piyasaya sürülen Seraoxicoat ürünü için de bir bölüm ayrılmış ve 2 kapalı odanın bir bölümü seraoxicoat ile sıvanmış bir kısmı ise normal ürünler ile ve amonyak kokusunun 5dk da seraoxicoatlu tarafta nasıl yok olduğu ziyaretçilere gösterilmekteydi.

Söğütsen Seramik

Söğütsen

Söğütsen Seramik tüm bir hall u kaplayarak dillere destan bir stand hazırlamış ve ziyaretçilerini karşılamaktaydı.

Uşak Seramik

Uşak Seramik

Vitra

Vitra

Vitra ; bizce bu yıla Seramik Fuarında damgasını vuran firma. Açıkcası ne kaliteli ürünleri, ne farklı tasarımları, ne de mükemmelliği, hiçbirisi değil sadece kullandığı teknoloji, sosyal medyaya verdiği önemi ve akılcı uygulamaları ile adından en çok söz ettiren firmaydı bize göre. Kısaca bu farklı çalışmayı sizlere anlatmak istiyoruz. Öncelikle elinde tablet bilgisayar olan ve üzerlerinde bizi takip edin yazan ve üzerinde Vitra Facebook, Twitter ve Pinterest adresleri bulunan  t-shirtleri ile sempatik arkadaşlar ziyaretçileri karşılıyorlar.

Vitra Share

Daha sonra siz tablet bilgisayardan facebook a giriş yaparak uygulamaya giriyorsunuz ve size bir Share kart veriyorlar.

Öncelikle bu kart ile çekilişe katılıyorsunuz ve 3 hakkınız var. Bu çekilişler ile sabun, saksı, kulaklık, ipad gibi ürünler kazanabiliyorsunuz.

Vitra Seramik Fuar Yarışma

Eğer hediye kazanırsanız hemen hediyenizi alabiliyorsunuz, bize malesef birşey çıkmasa da kulaklık, sabun ve ipad kazananlara şahit olduk.

Daha sonra Vitra ürünlerini gezerken bu share kartı ürünlerin yanındaki ekrana okutuyorsunuz ve böylece o ürünü facebook da kendi hesabınız üzerinden beğenmiş oluyorsunuz.

Vitra Beğen Paylaş

Daha sonra standın bir köşesinde fotoğraf bölümü sizi karşılıyor. Burada rengarenk gözlükleri ve şapkaları takarak fotoğraf çekinebiliyorsunuz tek yapmanız gereken share kartınızı okutup makinanın karşına geçmeniz ve fotoğrafınız facebook’da .

vitra share foto

Yurtbay Seramik ve Yurtbay Yapı Kimyasalları

Yurtbay Seramik

Yurtbay Seramik firması da standart bir fuar standı ile karşımıza çıkmıştır.

Yurtbay Yapı Kimyasalları

Yüksel Seramik

Yüksel Seramik

Zaffiro Mosaico

Zaffiro Mosaico

 

Vitrifiye, Banyo Ürünleri ve Banyo Mobilyaları Üreticileri bölümünü yakında yayınlanacak olan bir sonraki yazımızda görebilirsiniz.

Unicera Seramik Fuarı 2013 sonrası izlenimlerimiz sitemize 08 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 7.811 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Haber Resim Galerisi

Unicera Seramik Fuarı 2013 sonrası izlenimlerimiz
Unicera Seramik Fuarı 2013 sonrası izlenimlerimiz
Unicera Seramik Fuarı 2013 sonrası izlenimlerimiz
Unicera Seramik Fuarı 2013 sonrası izlenimlerimiz
Unicera Seramik Fuarı 2013 sonrası izlenimlerimiz
Unicera Seramik Fuarı 2013 sonrası izlenimlerimiz
Unicera Seramik Fuarı 2013 sonrası izlenimlerimiz
Unicera Seramik Fuarı 2013 sonrası izlenimlerimiz
Unicera Seramik Fuarı 2013 sonrası izlenimlerimiz
Unicera Seramik Fuarı 2013 sonrası izlenimlerimiz

Yorumlar