Yeni Trendler Seramik Sektörünün Büyümesine Katkı Sağlıyor | Seramik Firmaları

Son Trendler

TR Seramik Bayileri--------------------------
Facebook'ta Bizi Bulun

Yeniliklere ve seramik sektöründen haberlere en önce siz ulaşın ...
Teknik Bilgiler

Yeni Trendler Seramik Sektörünün Büyümesine Katkı Sağlıyor


seramik-trendleriBanyo, balkon, koridor gibi klasik kullanım alanlarının dışında odalarda, salonlarda ve diğer mekanlarda da kullanılmaya başlanmasıyla seramik ürünlerinin tercih edilebilirliği sektörün duayenleri durumun en büyük sebebinin yeni trend ürünlerin üretilmesinden kaynaklandığın telaffuz ediyor. Duvar kağıdı görünümlü tasarımların yanı sıra ahşap, deri ve kumaş görünümlü tasarımların arz edilmesiyle özellikle son iki yılda sektör %20′ye yakın büyüme kaydedildi. Mekan görünümlerinde fark  yaratan özel ve yeni malzemeler sayesinde tercih edilebilirlik ve seramik popülerliği pozitif aşama kaydetti. Fakat seramik sektöründeki bu gelişmelere rağmen bazı yetersizlikler de mevcut. Sektörde duayen kabul edilen üst düzey yöneticilerin ortak fikri, sektörel büyüklüğün haksız rekabete ve hantallığa dönüşmemesi için bazı şartların oluşması gerektiğini söylüyolar. Bu şartlar; üretim, tasarım, doğru insan kaynağı, teknoloji ve marka yatırımı olarak tanımlamak mümkün.

Gelecek için daha alınacak yol var. Seramik, birçok farklı alanda kullanılmasına karşın ağırlıklı olarak zemin ve duvar kaplamasında, banyo ve mutfak dekorasyonunda binaların iç-dış yüzeylerinde kullanılıyor. Bu noktadan sonra gelişimin devam etmesi AR-GE’ye verilen öneme kalıyor. Pazarın ihtiyaçlarına uygun üretim yapılması ve kapasite arayışına girmek yerine sürekli kendi kendini revizyon ederek sektörde Türk seramiğini en üst lige çıkarmak başlıca hedef olmalıdır. Türkiye’deki seramik üreticilerinin şuanki konumları gayet iyi fakat bu alınacak yolun bittiği anlamına gelmiyor tabiki..

Yeni Trendler Seramik Sektörünün Büyümesine Katkı Sağlıyor sitemize 04 Şubat 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.809 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Yorumlar